niedziela, 13 stycznia 2013

Spacerkiem przez centrum Sydney

Różne różności o tym i o owym czyli spacerkiem przez Sydney City Centre
 
Będąc w Sydney warto mieć zakwaterowanie w okolicy Chinatown, jest blisko do wielu punktów które warto zobaczyć. Można również przemieszczać się kolejką tzw. Monorail jednak jeździ ona w kółko obok Chinatown, Queen Victoria Building i Darling Harbour, jednak jej trasa jest pomocna gdy troszkę bolą nas nogi a trzeba dostać się np do Muzeum Morskiego lub innych atrakcji w Darling Harbour. Podobno w ciągu kilku następnych lat ma zostać rozbudowana.
 
Monorail jadące przez most nad Darling Harbour
Kolejka Monorail nie jest droga a jak się raz wsiądzie to można jeździć w kółko tak długo aż się nie wysiądzie. Bardzo opłacalne są całodniowe bilety a także 3 dniowe dla rodzin z dziećmi.
Niedaleko Chinatown jest stacja Monorail oraz Paddy's Market czyli centrum handlowe, jednak jej parterowa część jest zajmowana przez stragany prowadzone przez Azjatów i nikt tam nas nie oszukuje że te wszystkie rzeczy nie są "Made in China".
Można tam kupić wszystkie potrzebne pamiątki oraz masę ubrań dosłownie za grosze, gdy w innych miejscach i sklepach z pamiątkami dame za te same rzeczy masę pieniędzy a tak czy tak to i to jest chińskie, tajwańskie - no ogólnie takiej sobie jakości.
Górna część to centrum handlowe z normalnymi sklepikami oraz ze sklepem IGA, osoby mieszkające w Australii pewnie znają ten sklep, a dla niezorientowanych jest to zwyczajny spożywczy supermarket, jednak ten tutaj jest jedyny w swoim rodzaju.
Dlaczego???
Ponieważ cały asortyment (oprócz coca-coli) jest dla Azjatów, wszystko z napisami których nikt nie skuma i ogólnie dziwny mają tam zapaszek.
 
Trasa Monorail, za nią widoczny Paddy's Market
Darling Harbour
 
W latach 1825/31 gubernatorem Nowej Południowej Walii był Ralph Darling i to na jego cześć portowi nadano jego imię - Darling Harbour. Pierwotnie był częścią handlowego portu w Sydney.
Obecnie jest dużą atrakcją turystyczną, w okresie przedświątecznym co sobotę o 9 wieczorem można podziwiać pokaż fajerwerków. Po jednej stronie mostu widać Muzeum Morskie i 3 bardzo popularne atrakcje Sydney Aquarium, Muzeum Madam Tussauds i WildLife World.
Po drugiej stronie mostu jest ogromne centrum handlowe i deptak który prowadzi do Chińskiego Ogrodu. Można tam również zobaczyć mnóstwo pięknych statków wycieczkowych jak ten poniżej:
 
Sydney Showboat
 
Motto podróży na tym statku brzmi: "Życie to kabaret"
 
Jest to najbardziej luksusowy statek, słynący z rejsu z kolacją i show.
Od 1987 roku pływało i oglądało ponad 4 miliony ludzi.

Sydney Showboat
Podróż statek nie należy do najtańszych, jednak pewnie cenę rekompensuje podróż i show które jest przygotowane dla gości. Cena dla osoby dorosłej to 100 dolarów a dla dziecka 77 dolarów.
 
Przykładowy program: "Dinner Program"
 
7.00pm Powitanie na pokładzie Showboat
7:30 pm Rozpoczęcie podróży, 3 daniowa kolacja
8:45pm Showtime!
10:00pm Powrót do portu 
 


 

Idąc w kierunku Harbour Bridge można podziwiać piękne budynki
 


 
Między budynkami możemy również natkąć się na Muzeum Sydney
 
 
Idąc dalej pomiędzy budynkami widoczny jest Harbour Bridge
 
 
Harbour Bridge jest to piękny most nad zatoką Port Jackson.
Został ukończony w 1932 roku i ma 1149 metrów długości, a jego nawyższy punkt znajduje się 134 metry nad poziomem zatoki. Dużą atrakcją jest wspinaczka i podziwianie z mostu zatoki i Opery.
Na moście odbywa się znany na cały świat pokaz sztucznych ogni na nowy rok.

 

 
Będąc w Sydney nie sposób ominąć ten punkt - czyli Wielki znak Coca-coli.
Znajduje się on na początku jednej z najniebezpieczniejszych dzielnic w Sydney - Kings Cross, dzielnica słynie szczególnie z pań lekkich obyczajów.
 

 
W Sydney jest mnóstwo ciekawych miejsc i aby je zobaczyć trzeba
zarezerwować sobie sporo wolnego czasu.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz