poniedziałek, 5 maja 2014

Townsville po raz drugi

Trzeba było się wybrać do Townsville, bardziej z obowiązku niż dla przyjemności. Jednak po mimo naszych obowiązków, udało nam się rzucić okiem na Marinę, ponownie wybrać się na Castle Hill w centrum miasta oraz do Reef HQ Aquarium. Oto nasza krótka jednodniowa wycieczka :-)
 
 
Townsville położone jest na północnym wschodnie Queensland. Od nas oddalone o około 620km. Miasto zostało założone w 1865 roku. Rodzimym plemieniem było Wulgurukaba, którzy twierdzą iż byli pierwszymi i tradycyjnymi ludźmi w regionie Townsville. James Cook przybył do regionu Townsville w 1770 roku jednka nie wyszedł na ląd. Nadał wtedy kilka nazw okolicznym miejscom jak np. Cape Cleveland, Cleveland Bay i Magnetic Island.
W 1819 roku pierwszymi Europejczykami, którzy tu zaczęli się osiedlać byli Captain Phillip Parker King oraz Alan Cunninghan
 
Widok na Castle Hill i na Marinę

Terminal Sealink z którego można popłynąć na Magnetic Island

 
Poniżej kilka zdjęć z centrum Townsville niedaleko The Strand i Mariny


ANZAC Monument 
CASTLE HILL

Widok na Magnetic Island


Podziwiając widoki na miasto, niedaleko nas na spacerek wybrał się zwierzak :-)
 
Największą atrakcją miasta jest "The Strand" czyli taki deptak miejski nad morzem. Jest zadbany i świetnie się nadaje na spacery. Znajduje się tam również basen miejski, oraz sztucznie wydzielony basen wodny z morza. Jest tam niewielkie molo i różne kafejki. Oraz pomnik upamiętniający żołnierzy podczas ANZAC DAY z pięknym widokiem na Marinę. Niedaleko znajdują się dwa muzea, Reef HQ Aquarium i Museum of Tropical Queensland.
Kilka metrów od muzeów, znajduje się miejsce z którego można złapać prom na pobliską wyspę Magnetic Island. Wyspę nazwał tak James Cook, gdy pływał w pobliżu wybrzeża a jego kompas zaczął szaleć, jednak nic nie wskazuje na magnetyczne właściwości wyspy.
 
W 2012 Reef HQ Aquarium obchodziło 25 lat


 
W Townsville w Reef HQ Aquarium można podziwiać największą na świcie żyjącą rafę koralową w akwarium. Znane jest również pod inną nazwą Great Barrier Reef Aquarium. Zostało założone 14 Czerwca 1987 roku. Jest to nasze czwarte takie Aquarium ze zwierzakami, jakie udało nam się zobaczyć w Australii. Musimy przyznać, że robi qrażenie, jednak nie takie jak Aquarium w Sydney lub w Mooloolabie niedaleko Brisbane.
 
Nie mieliśmy zbyt wiele czasu na chodzenie po mieście, jednak i tak udało nam się sporo zobaczyć tym razem. Większość głównych atrakcji mamy już zaliczone w Townsville, teraz można planować inne kierunki wycieczek :-)
 

2 komentarze:

  1. Wspaniały post, super zdjęcia. Piszesz, że teraz planujecie inne kierunki wycieczek, a tak konkretnie to gdzie chcecie teraz pojechać??? Bardzo ciekawi mnie Gulf Savannah region Far North Queensland , nie wiem czy macie zamiar tam pojechać bo patrzyłam na mapie google że to od Emerald odległość aż 12 godzin jazdy samochodem ale jeśli byś miała czas napisać coś na temat tego regionu to byłabym bardzo wdzięczna :)
    Ewa

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki... mamy cały czas plany na zobaczenie zachodniej części Queensland, czyli okolice Longreach i może Mt. Isa, ale tego jeszcze nie jesteśmy pewni. Północne Queensland też jest ciekawe ale tam najlepiej wybierać się w okolicach lipca sierpnia gdyż jest tam bardzo gorąco i wilgotno a w tych miesiącach przynajmniej nie ma cyklonów tak jak na przełomie roku. Postaram się poszperać i znaleźć coś ciekawego o tym regionie :-)

    OdpowiedzUsuń