środa, 28 maja 2014

State of Origin 2014

Mieszkańcy stanów Queensland i Nowej Południowej Walii oszaleli. Każdy szanujący się mieszkaniec tych dwóch stanów musi obejrzeć mecz rugby pomiędzy dwoma "bardzo lubiącymi się" drużynami "Queensland Maroons" i "New South Wales Blues".
 
 
Mecz odbywa w się w trzech seriach przez trzy dni, pierwszy mecz jest dzisiaj i wszyscy już szaleją, wszędzie widać szaliki, koszulki, bluzy i chorągiewki w kolorze Maroon.
 
 
Pierwotnie Nowa Południowa Walia była gospodarzem dwóch meczy i nadal jest w tym roku, jednak komisja ARLC - Australian Rugby League Commision - ogłosiła w Listopadzie 2012 roku, iż mecze będą odbywać w nowych pięcioletnich cyklach. W 2017 roku również NSW będzie gospodarzem.
Jak już wspomniałam wyżej pierwszy mecz odbywa się dzisiaj 28 Maja 2014 w Brisbane. Drugi mecz odbędzie się w Sydney 18 Czerwca 2014, a trzeci mecz będzie można zobaczyć ponownie w Brisbane 9 Lipca 2014. Do tej pory Queensland wygrywało i cały internet nabija się z ich drużyny przeciwnej. Kto wie, może ten rok będzie lepszy dla "Niebieskich".
 
 
Oto nasze smakowite pączki w kolorach drużyn.
 
 
Osobiście nie oglądamy rugby, ale im dłużej się tutaj jest tym bardziej się wchłania tutejsze zwyczaje
i niestety nic na to nie poradzimy, trzeba podążać za innymi :-)
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz