poniedziałek, 24 lutego 2014

TOYOTA odjeżdża z Australii

Japoński koncern samochodowy - TOYOTA ogłosił ostatnio, że w ciągu kilku lat zamknie wszystkie swoje fabryki w Australii. Oznaczać to może koniec przemysłu samochodowego dla tego kraju, w ubiegłym roku bowiem podobną decyzję podjęły dwa inne koncerny samochodowe - FORD i GENERAL MOTORS. Co jest powodem takich decyzji?
 
 
Toyota Motor Corp. produkuje samochody w Australii od 1963 roku, jednak nie potrwa to już długo ponieważ koncern chce zamknąć wszystkie swoje fabryki do 2017 roku. Japoński producent jako powód wycofania się z rynku podał koszty produkcji, wzmocnienie australijskiego dolara i małe korzyści z tak niewielkiej skali produkcji. Oznacza to dla Australii koniec lokalnego przemysłu, ponieważ w ubiegłym roku na taki sam krok zdecydował się Ford, który zaprzestanie produkcji w październiku 2016 roku oraz General Motors - w Australii działające pod marką Holden - który opuści rynek w grudniu 2017 roku.

 
Nic co dobre nie trwa wiecznie...
Całe szczęście, że salony nadal tu będą :)

2 komentarze:

 1. Szkoda, lubię Holdeny. Szczególnie podobają mi się te zabytkowe. Fajne są ute. Czytałam Twój post na temat samochodów w Australii 2 listopada 2013. Zaskoczyło mnie to że w Australii lubią też zabytkowe auta. Kocham stare samochody:)
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 2. Mogłabyś napisać kiedyś post o samochodach brytyjskich? :)
  Kocham Morris TRAVELLER
  http://en.wikipedia.org/wiki/File:Morris_Minor_1000_green_woody_l.jpg
  Bardzo brytyjski, co o nim sądzisz Dominiko?
  Kasia

  OdpowiedzUsuń