poniedziałek, 26 listopada 2012

Emerald

 
Emerald jest to duże, nowoczesne miasto, które zostało założone w 1879 roku jako podstawa do budowy zachodniej kolei. Miasto jest nazywane 'Emerald Downs Hill' - szmaragdowo zielony pagórek który jest położony w północnej części miasta.

W 1972 roku, budowa tamy Fairbairn i systemu nawadniania Emerald pozwoliło na znaczny rozwój i ekspansję rolnictwa w regionie. Budowa tamy, Maraboon Lake, zainicjowało również na dużą skalę wydobyciem węgla w Bowen Basin w 1977, który w chwili obecnej produkuje znaczną część całkowitego eksportu węgla w Queensland.Tama Fairbairn jest miejscem wypoczynku, można tam znaleźć miejsca campingowe, kabiny wypoczynkowe. Jezioro jest zaopatrzony w osiem różnych gatunków ryb, w tym barramundi, ale jest znany z Red Claw Crayfish. Przy jeziorze można się zrelaksować, popływać. Stoły piknikowe i darmowe grille elektryczne do BBQ jak zawsze dostępne. 
 
 

W Emerald jest kilka miejsc godnych zobaczenia, o jednym pisałam w poprzednim poście,
są to "Słoneczniki" Van Gogha.

Historic Railway Station
 
Kolejne miejsce to zabytkowy dworzec - Railway Station - wygląda cudownie. Gdy się wchodzi do środka można poczuć atmosferę sprzed kilkudziesięciu lat.
 
Widok od frontu 
 
Widok na perony
 
Pierwsza stacja kolejowa została zbudowana w Emerald
w 1899 roku, jednak w przeciągu roku spłonęła. W 1900 nowy dworzec zbudowano z drewna, z dachem z kutego żelaza oraz żelaznych ozdób. Dworzec został odrestaurowany w 1986 roku
 i wygląda pięknie. Dworzec znajduje się przy głównej ulicy w Emerald,
więc warto zatrzymać się i zobaczyć.
 
Dworzec w środku
 
Frontowa część dworca od wewnętrznej strony
 
Emerald Centenary of Federation Mosaic Pathway
 
Kolejnym miejscem które warto zobaczyć w Emerald jest ścieżka z Mozaikami. Nie trzeba nigdzie daleko chodzić i szukać, bowiem znajduje się zaraz obok "Słoneczników" Van Gogh'a. Tym razem nie zadzieramy głowy wysoko w górę, a patrzymy pod nogi i podziwiamy Mozaiki wykonane przez 10 lokalnych artystów z Emerald. Mozaiki przedstawiają historię związaną z Emerald.
 
Oto kilka z nich:
  
I na koniec zachód słońca na Tamą Fairbairn:
 
 

 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz