piątek, 1 listopada 2013

Deszowo w Emerald

Dzisiaj o 5 rano przywitała mnie najlepsza pogoda jaka może się tutaj przytrafić. Oczywiście mówię o deszczu a raczej ulewie jaka spadła nad ranem. Dlaczego najlepsza pogoda? Jak każdy sądzi w Australii jest wiecznie gorąco, codziennie świeci słońce i wszyscy się opalają. No cóż... tak nie jest.
W Australii jest gorąco ale nie przez cały rok, w Emerald jest szczególnie gorąco bo miejscowość jest położona w głębi lądu i do tego w Queensland gdzie zazwyczaj jest gorąco ale i deszczowo.
 
Jedna z osiedlowych uliczek, lekko zalana :)
 
Mój ukochany deszcz nareszcie spadł i nadal jest pochmurno. Dzisiejszy dzień można zaliczyć do tych najlepszych w Australii. Kocham tzw. "Brytyjską pogodę" i dla mnie mogłoby padać codziennie z niewielkimi wyjątkami. Już nie mogę doczekać się sezonu letniego kiedy jest baaardzo gorąco, ale również pada codziennie. Miesiące styczeń, luty i marzec to miesiące w których spada w Australii najwięcej deszczu. Należy też na ten sezon dobrze się zabezpieczyć w razie braku produktów spożywczych gdy inni je nam wykupią :)
 
Cudowny widok pochmurnego nieba
 
Niestety ta euforia pochmurną pogodą nie trwała długo, jest godzina 10 rano i wychodzi słońce :(
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz