sobota, 3 stycznia 2015

Aussie Summer TAG

U nas lato pęłną gębą, według australijczyków lato zaczyna się 1 grudnia, bardzo trudno im się zapamiętuje daty w srodku miesiąca, choć Australia Day 26 stycznia pamiętają jak nie wiem co ;-)
Wracając do tematu, SUMMER TAG w Australii jest w grudniu, nie w lipcu co mnie strasznie dobija, lato na prawdę nieźle daje tutaj w kość, w połowie roku jest tak strasznie zimno, głównie rano, w nocy i wieczorami i każdy marzy o tych ciepłych dniach, a gdy one nadchodzą to się tęskni do chłodu. Jest za czym tęsknić, bo gdy za oknem od rana świeci słońce, temperatury przekraczają 40 stopni, pocimy się przy robieniu zwykłej herbaty, wieszając pranie na dworze słońce pali nam całą skórę i ledwo rozwiesimy pranie to już musimy je ściągać aby nie wypalić kolorów, a po wyjściu na dwór uderza w nas cieplejsze powietrze niż to które otrzymujemy z suszarki  to ma się serdecznie dość. Jednak mimo to zrobię krótki AUSSIE SUMMER TAG.
1. Ulubiona pora roku?

ZIMA!!!! LAto się do moich ulubionych pór roku nie zalicza. Na drugim miejscu jest jesień i na końcu na równie z latem wiosna.

2. Wolisz gdy jest gorąco czy ciepło?

Preferuję gdy jest ciepło, ale nie gorąco, choć w Australii jest albo gorąco albo zimno, pośrednio też w sumie jest gdy mamy w QLD tutejszą zimę, i jest fajnie ciepło w ciągu dnia. Za to na południu kraju można spotkać cztery pory roku w ciągu jednego dnia.

3. Basen czy plaża?

Oczywiście że basen. Za nic w świecie plaża do pływania, piachu pełno wszędzie, a nad głowami latają srające mewy. Trzeba mieć szczęscie aby nie narobiły na nas.

4. Ulubione zajęcie na lato?

Najlepsze na lato jest siedzenie w basenie i odpoczywanie przy klimatyzacji w domu :-) Inaczej się w Australii nie da :-)

5. Ulubiony letni strój?

Preferuję wszystko co wygodne, luźne, najlepiej białe. Moga być sukienki.

6. Szorty czy spódnice?

Na lato ani jedno ani drugie. W tutejszych temperaturach trzeba to z siebie zdzierać szpachlą do tynku, bo jak się raz spocimy to ciuchy na nas lezą niczym super-glue przyklejone.

7. Jeśli wybierać się na wakacje to gdzie?

Prawdziwe wakacje są wtedy gdy nikt inny o nich nie wie, więc to moja słodka tajemnica, gdzie będą i kiedy będą moje kolejne i kolejne i kolejne..... wakacje.

8. Jak wyglądają Twoje wymarzone wakacje?

Punkt 7 chyba odpowiada również i na to pytanie. Wymarzone wakacje z moim kochanym mężem i córcią z dala od ludzi. Żadnej komunikacji i telefonów itp.

9. Ulubiony napój i jedzenie na lato?

Od zawsze kocham herbatę i latem z niej nie rezygnuję, może być również mrożona herbata lub mrożona kawa. Jedzenie tradycyjne, żadnych specjalnych rewelacji bo jest lato.

10. Jak malujesz się latem?

Nie maluję się nigdy.

11. Za co kochasz lato?

Ja ogólnie nie kocham lata. Moge je lubic przez kilka pierwszych dni i to wszystko. Lato daje mi niźle w kość, jest gorąco, klejąco, wszędzie latające muchy i upierdliwe hałasujące cykady.
Gdzie jest do jasnej ciasnej ZIMAAAAAAA!!!!!!!!!!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz