poniedziałek, 15 grudnia 2014

Christmas Party w Mackay

Grudzień już na całego się rozpoczął a wraz z nim przeróżne Świąteczne akcenty i imprezy. My również zostaliśmy zaproszeni na Christmas Party w Mackay i postanowiliśmy się wybrać. W ubiegłym roku nie byliśmy z ważnych powodów które nam plany pokrzyżowały ale w tym roku jak najbardziej pojechaliśmy. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, jak to mamy robić w zwyczaju, czyli impreza i poczukiwania czegoś fajnego do wynajęcia za jakiś czas. Kilka fajnych opcji widzieliśmy, jednak mamy jeszcze sporo czasu na podjęcie decyzji, i z pewnościa wycieczki do Mackay będą teraz co raz częstsze. Ostatnio to tylko Rockhampton, ale teraz zaczęło się pojawiać Mackay. Mackay to dosyć spore miasto, non stop coś się tam dzieje. 10 wieczorem a na drogach ruch jak w ulu. Miasto tętni życiem. Jest gdize spedzać czas, niedaleko jest też na północ do Townsville i Cairns więc pewnie wycieczki w tamtym kierunku będą przewidziane. Jak narazie jeszcze jesteśmy na Outbacku, choć co raz więcej ludzi stąd ucieka, główny powód to praca której tu zaczyna brakować i każdy szuka lepszych opcji.
 
W Mackay przywitała nas moja ukochana deszczowa pogoda, jednak byliśmy tacy zajęci i zabiegani że nie zrobiłam ani jedego zdjęcia, za to kolejnego dnia czyli w sobotę nie padało ale było fajnie chłodno i pochmurnie i udało mi się zrobić kilka szybkich zdjęć z samochodu.
Zapraszam więc na kilka zdjęć z Mackay
 
Plaża w centrum Mackay - jak zwykle wiekli odpływ
 
Sydney Street - droga prowadząca na most
 
Most w Mackay prowadzący na drugą stronę miasta
 
 
Marina - Hotele z apartamentami do wynajęcia i kupienia
 
 
Bowls Club - super ubranka mają ci ludzie, może i jak sie zapiszę na kulanie piłkami :-)
Nie mylcie z kręglami, to zupełnie inny sport :-)
 
Typowe tytejsze osiedle, to akurat położone w niezbyt fajnym miejscu, w porze deszczowej tu zalewa wszystko
 
Mount Pleasant - drugie co do wielkości tutaj w Mackay centrum handlowe, jest gdzie szaleć z portfelem :-)
 
Centrum handlowe
 
Country Plaza - nasz hotel, jestesmy z niego bardzo zadowoleni
 
Centrum Informacji
 
I to na tyle z naszej wycieczki, bardzo udany wypad, dobrze że nie jest aż tak daleko, bo niecałe 440km. Troszkę dalej niż do Rockhampton, ale Rocky nam się już znudziło. I Mackay jest nad samym oceanem, więc same zalety :-)
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz