środa, 23 lipca 2014

Emerald's Central Business District Artworks & Egerton Street

Będąc ostatnio w Centrum Informacji, natknęłam się na fajną broszurkę o naszym mieście, a dokładnie o jednej z naszych głównych ulic - mamy trzy główne ulice - i postanowiłam wybrać się na spacer i sfotografować to co w tej broszurce jest interesujące.
Zapraszam na krótki spacer i na nasze lokalne dzieła oraz na kilka dodatkowych zdjęć z Emerald.
 


 
PLACE-TIME STICKS
Na poniższych dwóch zdjęciach widać figurę zwaną "Place-time Sticks", składa się ona z trzech cokołów, każdy o wysokości około 4.6 metra. Każdy cokół pokazuje przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Emerald.
Artysta który zaprojektował to: Margaret Worthington


 
HANDS ON THE WALL
Następnym punktem na mojej liście jest dzieło, które znajduje się obok poprzedniego dzieła, zwane jest "Hands on the Wall" ukazuje dłonie 96 osób będących mieszkańcami naszego miasta. Osoby te zasłużyły się dla miasta w 2008, stąd ich dłonie.
Twórcy tego dzieła: Sue Harmer i Margaret Worthington 
BRONZE INLAYS
Następny punkt to mozaiki z brązu, w mieście znajdują się tylko dwie.
Opisują one lokalny krajobraz i przemysł.
Twórca: Scott Maxwell


 
THE OVERFLOW
Kolejny punkt mojego spaceru znajduje się na rondzie :-) a sama nazwa w tłumaczeniu na polski język nie pasuje mi kompletnie - się przelewa - OK niech tak będzie.
Jest to niezwykła elegancka konstrukcja ze stali nierdzewnej, ukazuje ona wodę przelewającą się przez każdy filar na naszej lokalnej tamie Fairnbairn Dam.
Twórcy: Emma Sloan i Scott Maxwell
 
 
 
STREET BANNERS
Udało mi się zobaczyć niestety tylko jeden wzór banerów, a szkoda, bo na ulotce prezentują się ciekawie. Umieszczone są one po środku ulicy Egerton. Według ulotki, każdy baner przedstawia inny aspekt naszego regionu: górnictwo, rolnictwo, środowisko, dziedzictwo historyczne i Święta Bożego Narodzenia. Szczerze mówiąc, trudno mi powiedzieć, czy baner która ja widziałam i jest na zdjęciu poniżej to środowisko czy dziedzictwo historyczne. Ale jest ładny.
Twórca: Catherine Schoch
 

 
THE MEETING PLACE
Jest to miejsce opisywane jako duchowa przestrzeń prowadząca do Czasu Snów - DreamTime - dotyczy to mitologii australijskich Aborygenów. Dotyczy lokalnych plemion Kylung, Kurra-Kurra, Coca-Ea-Berra i Ding-Gel-Burra. Kazde plemię jest reprezentowane przez mozaikę i ścieżkę łączącą każdą mozaikę z The Kari Nation Totem po środku. Mozaika pośrodku totemu reprezentuje Wielkiego Tęczowego Węża - Mundagunda.
Twórcy: Charmaine McKeon-Parlett i Scott Maxwell


 
THE TOWN HALL


 
THE CAIRN
Jest to ostatni punkt na mojej liście, tzw. kopiec. Jest to kilka starych kawałków drzewa, odnoszą się one do historii naszego miasta Emerald. Miasto otrzymało to drzewo od Broken Hill Propriety Co Ltd w uznaniu za odkrycie i budowę Emerald. Wiek drzewa oszacowuje się na 250 milionów lat.
 
Zapraszam na zwiedzenie ze mną również ulicy Egerton, poniżej kilka zdjęć.


Posterunek Policji


Emerald Court House

Palmy w centrum miasta

Obowiązkowo flaga Australii

Pomnik na cześć poległych żołnierzy pod Gallipolli - ANZAC DAYBottle Shop - czyli lokalny zwyczajny sklep alkoholowy


W tle po prawej nasza poczta


Miejski kranik z wodą - bardzo popularny 
Tak wygląda EGERTON STREET czyli Business Centre naszego miasta.
Banki, poczta, policja, Town Hall, Court House, Ambulance Centre, kilka biur nieruchomości, oraz lokali gastronomicznych tj. Subway.
Ja bym chyba wolała centrum bardziej tętniące życiem. No cóż, trzeba lubić to co się ma :-)
I pamiętać i zawsze może być lepiej :-)
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz